Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

500-0500 Car Clean Klima Temizleme Makinesi ve 400-0501 Ultrasonic Klima Temizleme Sıvısı

500-0500 Car Clean Klima Temizleme Makinesi ve 400-0501 Ultrasonic Klima Temizleme Sıvısı

Neden Bu Sisteme İhtiyaç Vardır?
Günümüz araçlarında kullanılan Klima-Isıtma Sistemleri ve bunların havalandırma kanalları ve elektronik düzenleri aşağıdaki temel özelliklere sahiptirler.
 
1- Daha önceki jenerasyonlarına göre çok daha fazla nemi araç içi kabinden çekebilme özelliğine sahip oldukça karmaşık sistemlerdir.
 
2-Ayrıca bu yeni sistemler, araç içinde seyahat edenlerin tercih ettikleri soğutma ve ısıtmayı araç içi kabinde sağlamak ve sabit tutmak için daha önceki jenerasyonlarına göre daha fazla miktarda havayı araç içinde tekrar ve tekrar dolaştırabilmektedirler.
 
3-Bilindiği üzere günümüz araçlarında periyodik bakım aralıkları giderek uzamaktadır. Bu uzayan bakım aralıklarından dolayı, bu tür mikro organizmalara uzun süre müdahale edilemediğinden sayıları artarak kolonileşmektedirler.
 
 
İşte bu üç özellikten dolayı (fazla nem tutabilme, havayı araç içi kabinin her köşesinde dolaştırabilme, uzayan bakım aralıkları), günümüz klima-ısıtma sistemlerinin tüm havalandırma kanallarında ve araç içi kabinin yüzeylerinde (koltuklar, plastik parçalar, deri bölmeler, yer döşemeleri, halılar...) küf, mantar, sporlar ve benzer mikroorganizmaların oluşup üreyerek çoğalması için çok elverişli alanlar ve ortamlar oluşmaktadır. Klasik sprey türü kimyasallar ile insan sağlığına zararlı bu mikro organizmaların küçük bir miktarı temizlenebilmektedir. Hâlbuki Car Clean Makinesinin yaratmış olduğu ultrasonic mikro damlacıklar, periyodik aralıklarla temizlik yapıldığı zaman bu organizmaların %100'e yakınını temizleyebilmektedir.Bu Sistemin Amacı ve Faydası ve Farklılığı Nedir?
 
Bu sistemin temel farlılığı, temizlik yaparken aracı değil insan sağlığını hedef almasıdır.
 
Günümüz araçlarının içinde, soluduğumuz havanın kalitesi daha da önemli hale gelmiştir. Çünkü yetişkinler ve özellikle çocuklar, evcil hayvanlarımız araç içinde eskiye oranla çok daha fazla vakit geçirmekteler.
 
Araç içinde soluduğumuz havanın kalitesi ve hijyen bir ortam için çok dikkatli olmalıyız. Çünkü,
 
1-Klima sisteminin kendi filtresinin periyodik aralıklarla değiştirmek bu hava kalitesini tek başına sağlayamaz.
 
2-Hava ve polen  filtreleri toz, polen ve diğer kirletici maddelerin araç içine girmesini engeller, ama aracın klima evaparatöründe ve havalandırma kanallarında, kabin içinde biriken küf, mantar, sporlar ve benzeri mikro organizmaları engelleyemezler.
 
3-Araç Klima-Isıtma sisteminin havalandırma kanallarına sıkılarak kullanıla klasik sprey türü malzemeler problemiz çözemez, çünkü bu spreylerin küf, mantar ve sporların ana üreme yeri olan evaparatöre ulaşma şansı yoktur.
 
 
Makinenin Üstün Özellikleri Nelerdir?
 
Makineli klima temizlik sistemi, Car Clean tescilli markası adı altında Carbon Clean ürün grubumuzda ter almaktadır. Bu sistem bir makine ve ilgili kimyasalını içermektedir. Detaylı bilgileri ve 4 değişik marka (Honda, VW, Toyota, Porsche) ve farklı kilometrelerdeki araçların havalandırma sistemleri üzerinden (HVAC-High Ventialtion Air Condition) alınan temizlik öncesi bakteri miktarını ve temizlik sonrası (2 gün sonra) bakteri örneklerini aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Bu sistem %100 etkili bir sistem olup ölçülebilir bakteri test sonuçlarına sahip pazardaki tek üründür.
Makina Nasıl Çalışır?
1-Makina üretmiş olduğu özel formüllü buhar karışımını, ultarsonic olarak aracın  tüm havalandırma sistemi (evaparatör dahil) ve kabin içinde dolaştırarak tüm zararlı mantar ve diğer sporları yerlerinden sökerek, buharının yapısına alarak temizlemektedir.
 
2-Sadece temizlemekle kalmaz, temizliği bitirdikten sonra, temizlik yaptığı yüzeylerde dezenfektan bir katman bırakır.
 
-Özellikle vaktini uzun süre araç içinde geçiren sürücüler ve yolcuların, havalandırma sisteminde yer alan bu bakteri, mantar, küf ve sporlardan dolayı aşağıda yer alan şikâyetlerini tamamıyla yok etmektedir.
 
-Rahat nefes alamama,
 
-Sık ve şiddetli baş ağrıları,
 
-Aşırı duyarlılık ve  sonucunda sık sık hapşırma
 
-Alerjik reaksiyonlar,
 
-Soğuk algınlığı şikâyetleri,
 
-Sinüslerde ve burunda tıkanma,
 
-Uzun süren ve nedeni belli olmayan ve tespit edilemeyen şikâyetler.
 

Kullanım Alanı:
 
Bir bakım tutum sistemi olan bu uygulama marka, model, araç tipi bağımsız tüm binek, hafif ticari, yat gibi tüm taşıtlarda kullanılabilinmektedir.


Makina Teknik Özellikleri:
 
Araca çakmak soketinden bağlanır

Voltaj: 12.0 – 14.5 V DC
Akım: 2.5 – 3.5 Amps
Kablo Uzunluğu: 106.7 cm

BOYUTLAR VE AĞIRLIK
Boyutlar: 36.8 cm x 19.1 cm x 16.5 cm
Ağırlık: 1.52 kg

- Tamamen otomatik, iş gücü istemez
- Temizlik sonrası otomatik olarak kendini kapatır.
- Hijyen kimyasal seviyesini gösteren seviye göstergesi vardır.
- Kimyasal için düşük seviye ikazı vardır
- Uygulama esnasında aracın çalışır durumda ve havalandırmanın fanının açık ve iç çevrim modunda olması gerekir.
- Araç polen filtresi var ise söküldükten sonra işlem yapılmalıdır.
- İşlem süresi yaklaşık 15 dakikadır
- Hijyenik temizlemeyi tamamlamak için araç 10 dakika havalandırılmalıdır.