Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

COOLANT CLEAN Radyator Sistemi Temizleme, Radyatör Sıvısı Değişim Makinesi

COOLANT CLEAN Radyator Sistemi Temizleme, Radyatör Sıvısı Değişim Makinesi

Aracınızın soğutma sistemi radyatörü, kalorifer radyatörü ve tüm soğutma sistemi niçin ve nasıl temizlenmelidir?

NİÇİN TEMİZLENMELİDİR?
Zaman içinde aracınızın soğutma sisteminde biriken paslar, kabuklu birikintiler ve diğer kirletici maddeler üst üste birkerek katman tabakalar meydan getirirler

Klasik yöntemlerle radyatörün içindeki soğutma sıvısının %100’ünü  boşaltmak mümkün olamadığı gibi, yukarıdaki  kirletici maddelerin temizliğini de sağlamak imkânsızdır

Eğer radyatörün ve soğutma sisteminin içindeki soğutma sıvısının tamamı boşaltılamaz ise, yeni konulacak olan soğutma sıvısına karışacak olan eski soğutma sıvısı belli bir süre sonra soğutma sisteminde tıkanmalara neden olacak ve soğutma sisteminin performansını çok büyük ölçüde düşürecektir.


NASIL TEMİZLENİR VE KORUMA ALTINA ALINIR?

Araç Motoru:
2 aşamalı sistem, önce temizlikle başlar sonra koruyucu sıvıyla koruma altına alınır:

1. TEMİZLİK (CC5)
Patentli özel bir temizlik sistemine sahip olan makina içine konulan deterjan bazlı özel   formüllü CC5 sıvısıyla birlikte tüm soğutma sistemini temizler. Sökülen tüm kirli maddeler makinanın güçlü vakum sistemiyle temizlenerek tamamen dışarıya atılır. Böylece eski soğutma sıvısının %100’ü dışarıya atılırken, tüm kirli maddelerinde %100’ü yerinden sökülerek temizlik işlemi gerçekleştirilir.


2. KORUMA ALTINA ALMA (CC6)
Koruyucu ve su pompasını yağlayıcı niteliklere sahip özel patentli CC6 sıvısı soğutma sistemine ilave edilerek, soğutma sistemini pas yapıcı maddelerin oluşmasına karşı korunur. Deterjan bazlı sıvının yağlama özelliği, diğer zararlı maddelerin soğutma sistemine yapışmasını engellerken, su pompasının kuru kalmasını engelleyerek pompanın ömrünü maksimuma çıkartır. 

   

ARACINIZA FAYDALARI NELERDİR?

-
Aracınızın radyatör, kalorifer radyatörü ve soğutma sistemini %100 temizleyen ve koruma altına alan patentli ve en güvenilir sistemdir.

- Hafif ticari, ağır ticari araçların ve iş makinalarının radyatörlerini sökmeden temizlik sağladığı için zaman ve para tasarrufu sağlar.

- Pas ve korozyonu %100 önler.

- Radyatörler ve soğutma sistemi elamanlarının ömrünü maksimuma çıkartır ve %100 verimle çalışmasını sağlar.

- Temiz, güvenli ve çevreye %100 zararsız bir temizlik ve koruma işlemidir.

- %100 güvenebileceğiniz, patentli, tek temizlik ve koruma sistemidir.

Patentli bir temizlik ve koruma sistemi olan Coolant Clean servisi kullanılan yüksek teknolojili makina ve CC5 +CC6 deterjan bazlı temizlik sıvıları sayesinde soğutma sistemini kirli maddelerden %100 temizlerken aynı zamanda da eski soğutma sıvısının sistemden %100 boşaltılmasını da sağlar. Yeni soğutma sıvısını otomatik doldurur ve koruma altına alır.NE KADAR SIKLIKTA YAPILMALIDIR?
Bir bakım ve koruma sistemi olan Coolant Clean işlemi her 30.000 km’de periyodik olarak uygulandığında maksimum faydayı sağlamaktadır.