Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

Cyclo C36 Disk Fren Ses Giderici

Cyclo C36 Disk Fren Ses Giderici

Üretici:
Cyclo Industries, Inc
401 Maplewood Dr.Jupiter, FL 33458.561-775-9600, USA

Açıklama: C36 kimyasalı, fren disk aynası ile fren kaliper pistonları arasında kalan fren balatasının titreşmesinden doğan yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok eder.

Kolay uygulanır, hızlı kurur.

Ses yapan yüzeylere homojen dağılır.

Uzun süre etkisini korur.

Kullanım Biçimi:
1. C36 kimyasalını uygulamadan önce, fren balatasının metal arka yüzeyinin kirden, yağdan ve tozlardan tamamen temizlenmiş olduğundan emin olun. Bu temizlik için Cyclo C32 fren temizleme kimyasalı kullanabilirsiniz.

2. Metal kutuyu içindeki bilye iyice hareket edecek şekilde yukarı aşağıya sallayın. Bu şekilde kimyasalın metal kutu içinde iyice karışmasını ve daha etkili olmasını sağlarsınız.

3. Kimyasalı 15-20 cm mesafeden fren balatasının arka yüzeyine bir film tabası oluşturacak şekilde sıkınız. Bu film tabakası, fren sesini giderici etkiye sahiptir. C36 KİMYASALINI FREN DİSK BALATASININ, FREN AYNASI İLE TEMAS EDEN YÜZEYİNE ASLA SIKMAYINIZ.

4. 10 dakika kadar film tabakasının kurumasını bekleyiniz ve balataları dikkatlice yerine takınız. Balataların arka yüzeyine sıkılan kimyasalın, fren balatalarının yerine takılması sırasında fren disk aynasına temas etmemesine dikkat ediniz. Temas etmiş ise temas eden yüzeyi Cyclo C32 fren temizleme kimyasalı ile temizleyiniz.

Niçin C36 kullanılmalıdır?
Fren disk aynası ile fren kaliper pistonları arasında kalan fren balatasının titreşmesinden doğan yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok etmek için, her yeni balata değişiminde veya eski balataların temizlenip tekrar yerine takılmasından önce kullanılmalıdır.

Nasıl Ses Giderir?
C36’nın patentli özel formülündeki kimyasallar, sıkıldıkları yüzeyde yüksek ısıya ve suya dayanıklı bir film tabakası oluşturur. Bu film tabakası sistemdeki titreşimleri engeller ve yüksek frekanslı sesleri absorbe ederek kulak tırmalayıcı sesleri yok eder.