Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

LubeGard 90201 Fren Disk Aynası Ses ve Gıcırtı Gidericisi

LubeGard 90201 Fren Disk Aynası Ses ve Gıcırtı Gidericisi

Üretici:
LubeGard - International Lubricants, INC.
Seattle Washington 98108, USA

Açıklama:

 • Bu patentli kimyasal fren disk aynası veya kampanası üzerinde zaman içinde oluşan mikro yüzey düzgünsüzlüklerin ve mikro çatlakların fren balata yüzeyi ile tam öpüşememesinden oluşan yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok eder.
 • Disk veya kampana tüm klasik ve ABS’li sistemlerde kullanılır.
 • Fren sesi şikâyetiyle servise gelen araç sahiplerinin şikâyetlerini ortadan kaldırır. %100 müşteri memnuniyeti sağlar.
 • Araç garantisi ile ilgili problem oluşturmaz.
 • Parça ve garanti dönüş, işçilik maliyetlerini düşürür.
 • Su geçirmez bir yüzey oluşturur.
 • Fren disk aynası ve kampana yüzeylerinin okside olmasını ve pas tutmasını kesin olarak engeller.
 • İnatçı fren seslerinin tek çözümüdür.
 • ABS sensörleri ve fren plastik ve kauçuk aksamına zarar vermez.
 • Kimyasalın uygulama süresi ve kuruma süresi toplam sadece 2-3 dakikadır.
 • Çevre dosttu bir ürün olup, ozon tabakasına zarar verici CFC gazları içermez.
 • Fren pedal hissini olumsuz etkilemez.
 • Fren performansı üzerinde hiçbir negatif etkisi yoktur.


Kullanım Biçimi:
 1. Bu kimyasalı fren disk aynalarını ve kampanalarını araçtan söktükten sonra ayna ve kampana yüzeylerine uygulayın.
 2. En iyi neticeyi almak için fren disk aynasının ve kampana yüzeylerinin kirden, tozdan, yağdan ve yapışkan maddelerden tamamen temizlenmiş olduğundan emin olun. Bunun için, fren ayna yüzeylerine basınçlı hava tutun. Daha sonra, fren balata temizleme spreyi ile temizleyin. Bu temizlik için Cyclo C32 fren temizleme kimyasalı kullanabilirsiniz. Temizlenen yüzeyler tamamen kuruduktan sonra, Lubegard Break Squeal’ı uygulayın.
 3. Metal kutuyu içindeki bilye iyice hareket edecek şekilde yukarı aşağıya sallayın. Bu şekilde kimyasalın metal kutu içinde iyice karışmasını ve daha etkili olmasını sağlarsınız.
 4. Kimyasalı 10-15 cm mesafeden fren disk aynasının ve kampanaların üzerinde bir film tabası oluşturacak şekilde yeteri miktarda sıkınız. Bu işlemi yaparken, fren aynalarını elle döndürerek, sıvının tüm ayna yüzeylerine tamamen uygulandığından emin olun (Fren balatalarının altında kalan yüzeylere de sıvıyı uygulayabilmek için, balataları yerinden çıkartmak ve fren aynalarını elle döndürmek gerekmektedir). Bu film tabakası fren disk aynası ve kampanaları üzerindeki mikro çatlakları doldurarak yüzey düzgünlüğü sağlayacaktır. Fren balatası disk fren ayna ve kampana yüzeyinde daha iyi temas sağlayacak ve rahatsız edici yüksek frekanslı sesler yok olacaktır. BU KİMYASALI BALATA YÜZEYLERİNE ASLA SIKMAYINIZ.
 5. Beş dakika kadar film tabakasının kurumasını bekleyiniz fren disk aynalarını veya kampanalarını ve balataları dikkatlice yerine takınız. Yola çıkıp düşük hızlarda 5-6 kez fren yaparak yüzeylerin birbirine alışmasını sağlayınız.

ÖNEMLİ NOT: Uygulama yapılacak aracın fren aynaları bir onarım için sökülmüş ise, önce tüm parçalar detaylı biçimde hava ile temizlenmelidir. Daha sonra, fren balata temizleme spreyi ile temizliğe devam edilmelidir. Ardından, aracın üzerinden çıkarılmış olan fren disk aynalarının her iki yüzeyine de sprey uygulama yapılır. Son olarak disk aynasının oturduğu aks yüzeyine, bijon saplamaları kapatılarak, sprey işlem yapılır.