Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

Dizel Partikül Filtresi Temizleme Kiti

Dizel Partikül Filtresi Temizleme Kiti

ÜÇLÜ KİMYASALLARIN UYGULAMA SIRASI VE KULLANIM DETAYLARI
  9924 numaralı ürün aracın yakıt deposuna atılarak, partikül fitresi temizliği sırasında ve sonrasındaki ilk 200-300 km esnasında, içine atıldığı yakıtın yanma değerlerini yükselterek ve yakıt püskürtme sistemindeki başta enjektörler olmak üzere tüm parçalara ekstra bir yağlama ve kaydırıcılık sağlayarak partikül fitresi temizliğinin performansını ve verimini maksimize etmektedir.
     
  9900 numaralı ürün ise partikül filtresi temizlemenin ana temizleme kimyasalı olup partikül filtresi üzerindeki kurum ve külleri partikül filtresinin sıcaklığını da katalizatör olarak kullanıp özel formüllü köpük tabakasına toplamaktadır.
     
  Araç çalıştırıldıktan sonra son aşamada 9625 numaralı ürün kullanılır. Araç çalışır durumdayken, bu kimyasal emme manifoldu yolundan araca verilir. Bu ürün motorun yanma odası çeperlerinden geçerek aracın katalitik konvertörüne ulaşır. Kimyasal katalitik konvertörde temizlik yaptıktan sonra, partikül fitresine gelir ve buradaki 9900 no'lu ürünü nötralize ederek tüm kurum ve küllerin egzoz yoluyla dışarıya atılmasını sağlar.


ÜRÜN

ÜRÜN ADI ve KOD

AÇIKLAMA

Partikül Filtre Temizleme Deterjanı No :1

ÜRÜN NO: 9900

Partikül Filtresinin bloke olmasını engelleyen, kurum ve karbon birikintilerini temizleyen deterjan ve köpük bazlı konsantre kimyasal.

ServiceCleaner 2D, Katalitik Konvertör Temizleme Deterjanı
No:2

ÜRÜN NO: 9625

Etkili Olduğu Bölgeler:
Katalitik Konvertör
Yanma Odası İçi
EGR
Supaplar
Turbo ve Intercooler
Emme Manifoldu

ServiceRens 1D+, Common Rail EN590 Mazot Katkısı, No:3

ÜRÜN NO: 9924

Rejenerasyon Sırasında Yakıtın EN 590 Standardında Olmasını Garanti Eder

-Common Rail Dizel Araçlar İçin
- Partikül Filtresi Koruma Deterjanı
- EN590 Yakıt Standardı ile % 100 Uyumlu
- Nano TeknolojiUYGULAMA AŞAMALARI

 • 9924 no’lu ürün aracın yakıt deposuna boşaltılır. (Eğer araca kompresyon, duman testi, enjektör silindir balans testleri uygulanacaksa, bu ürün bu testler uygulandıktan sonra depoya atılmalıdır)
 • Araç çalıştırılır aracın motorunun ve partikül filtresinin ısınması beklenir. Araç fan açma sıcaklığına gelince motor stop edilir.
 • Araç lifte kaldırılıp, partikül filtresinin olduğu bölgede çalışma başlatılır. Çalışmayı yapacak kişinin eldiven ve iş gözlüğü kullanması işçi sağlığı açısından tavsiye edilir.
 • Sonra temizleme kimyasalını partikül filtresine uygulamak için, partikül filtresi üzerindeki sensör sökülür, (sıcaklık veya basınç sensörü)sökülen bu noktadan 9900 no’lu  kimyasalın  2/3 lük bölümü partikül filtresinin içine sıkılır. Sıkılan köpük kıvamındaki sıvının sökülen noktadan akarak ziyan olmaması için bu delik bir bez parçasıyla kontrollü bir şekilde hafifçe tıkanır.
 • Partikül filtresi üzerindeki sensör (sıcaklık veya basınç sensörü) yerine takılır. Daha sonra araç 10 saniye kadar çalıştırılır ve stop edilir. Bu sayede temizlik sıvısı tüm partikül filtresi içine yayılmış olur. Daha sonra partikül filtresi üzerindeki sensör tekrar sökülür (sıcaklık veya basınç sensörü).  9900 numaralı ürünün kalmış olan  1/3 lük kısmı da partikül filtresinin içine sıkılır. Partikül filtresi üzerindeki sensör (sıcaklık veya basınç sensörü) tekrar yerine takılır. Araç liftten indirilir.
 • Yaklaşık 20 dakika araç motor stop edilmiş halde beklenir.
 • En son aşamada 9625 numaralı ürün kullanılır. Aracın hava emiş tarafında hava akış ölçerden sonraki (emme manifolduna doğru) en uygun yer sökülür. (Kimyasal, akış ölçer üzerinden asla verilmemelidir). Araç çalıştırılır. Yaklaşık 1200 Dev/dakika sabit motor devrine getirilir.  Bu esnada kimyasal, emme manifoldu yolundan araca verilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu, kimyasalı bir kerede tamamen değil, yavaş yavaş yaklaşık 10 küçük püskürtmeyle emme manifoldu kanalına vermektir.
 • Bu uygulama sırasında egzozdan yoğun beyaz duman atımı görülecektir. Kimyasal uygulaması tamamen bittikten sonra, aracın hava emiş tarafındaki sökülen yer yerine takılır. Gaz pedalına basılarak 3-5 kez ara gazı verilir. Daha sonra, tam gaz pozisyonunda beyaz duman yok olana kadar işleme devam edilir.
 • Rejenerasyon işlemi yapılması gerekiyorsa, bu aşamadan sonra yapılmalıdır.
 • Araca yolda veya serviste test cihazıyla rejenerasyon uygulanır.
 • Bu ürün, motorun yanma odası çeperlerinden geçerek aracın katalitik konvertörüne ulaşır. Kimyasal, katalitik konvertörde temizlik yaptıktan sonra, partikül fitresine gelir ve buradaki 9900 no'lu ürünü nötralize ederek tüm kurum ve küllerin egzoz yoluyla dışarıya atılmasını sağlar.