Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

Bell-Add 9902 EGR RENS EGR Temizleme Köpüğü

EGR RENS - EGR TEMİZLEME KÖPÜĞÜ
Ürün Kodu: BA9902

Menşei
: Danimarka
Gramaj: 550 Ml

9902 ürün numaralı ve 550 Ml. hacimli EGR RENS EGR TEMİZLEME KÖPÜĞÜ, EGR Valfi ve EGR soğutucusunun pallerinin temizliğinde kullanılan deterjan bazlı bir köpüktür. 1 kutu sprey köpük ürün, kirlilik durumuna göre dört ila altı araç için kullanılabilir.

Ürün Açıklaması:
- Benzinli ve dizel araçlar için kullanılabilir.
- EGR valfi ve gövdesini, hortum ve borularını, EGR soğutucu ünitelerini temizlemek için kullanılan konsantre, deterjan bazlı temizleme köpüğüdür.
- EGR’nin mekanik olarak hareket eden tüm parçalarını aracın üzerinden sökmeye gerek kalmadan mükemmel bir şekilde temizler.

Bu temizlik sayesine:
- Aracın yakıt tüketimi azalır çekiş gücü artar,
- Egzoz emisyonu azalır,
- Emme manifoldu temiz kalır,
- Motorun kritik parçaları korunmuş olur.

Kullanım Şekli:
Kullanmadan önce ürün iyice çalkalanmalıdır.

Uygulamanın etkinliğin arttırmak için, uygulanacak parçaların belirli bir sıcaklıkta olması önemlidir (Dikkat! 40-50 C). Bundan dolayı motor ne çok sıcak ne de çok soğuk iken uygulayın.

EGR ve /veya soğutucusuna uygulanır (Ürünün kapağından çıkan veya var ise uygulanacak araca özel ekstra adaptörler kullanınız). Ürün uygun ve yeterli miktarda püskürtülerek temizlenecek bölgeye gönderilir. 30 dakika beklenir. Basınçlı hava tutularak uygulamanın etkinliği arttırılabilir.

Çok kirli parçalarda 20 dakika sonra yukarıda anlatılan işlem aynen tekrarlanmalıdır.

EGR,  aracın üzerinden sökülerek temizlenmiş ise işlemden sonra sıcak su veya basınçlı su ile yıkanması tavsiye edilir.

Dikkat! Motor arıza kodu var ise silmeyi unutmayın. Bu uygulamayla birlikte 2D (Dizel Katalitik Konvertör Temizleme) veya 2B  (Benzinli Katalitik Konvertör Temizleme) kullanılması önemle tavsiye edilir. Dizel araçlarda, ek olarak partikül filtresinin temizlenmesi de önemle tavsiye edilir.