Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

XADO GEL REVITALIZANT

DİFERANSİYEL SES GİDERME (STOP SQUEAK) JELİ
Transmisyonlar ve dişliler için koruyucu ve yenileyici jel

Menşei: Ukrayna  -  Hacim: 9 Ml.

YÜKSEK DİFERANSİYEL ÖTME SESİ, TİTREŞİM ve ZOR GEÇEN VİTES PROBLEMLERİNE KARŞI ETKİLİDİR!

DİFERANSİYEL YAĞI İLE BARIŞIK FORMÜLASYON
İçeriğinde baz yağ olmaması nedeniyle, diferansiyel yağının kimyasal kompozisyonunu etkilemez.

AKILLI MOLEKÜL TEKNOLOJİSİ
Yalnızca XADO Gel'in sahip olduğu Akıllı Molekül Teknolojisi sayesinde XADO molekülleri, sadece diferansiyel ve dişli grupları içindeki aşınmış yüzeylerde oluşan çok yüksek ısı ve basınç bölgelerinde aktive olur ve onarım yaparlar. Bu sayede, diferansiyel içindeki diğer alanlarda birikim ve geometri değişikliği yapmazlar.

 
KULLANIM MİKTARLARI:
Kullanım miktarı, aracın kullanım tarzı ve amacına göre değişebilmekle birlikte genel olarak;
Sistem yağ hacmi 1-2 litre arası araçlarda koruyucu olarak en az 1 adet XADO Gel
Sistem yağ hacmi 2-5 litre arası araçlarda yenileyici olarak en az 2 adet XADO Gel
Sistem yağ hacmi 5-8 litre arası araçlarda yenileyici olarak en az 3 adet XADO Gel
Sistem yağ hacmi 8-12 litre arası araçlarda yenileyici olarak en az 4 adet XADO Gel kullanılması gereklidir.

KULLANIM ŞEKLİ:
Yukarıdaki tabloda belirtilen kullanım miktarına göre, belirtilen adetteki Xado Gel tüpünü diferansiyel yağına ilave etmek yeterlidir.

SERAMİK ALAŞIMLI ÖZEL FORMÜL!
-Xado Gel Revitalizant seramik alaşımlı yapısı sayesinde, dişli sistemlerini özellikle de diferansiyel dişlilerinin bulunduğu sistemlerin sökülmeden ve dağıtılmadan onarımını sağlar. Böylelikle büyük ölçüde zaman ve işçilik tasarrufu da sağlanmış olur.
-Ürün her türlü dişli ve diferansiyel yağı ile uyumlu olup, yağ ile kimyasal reaksiyona girmez ve yağın viskozitesini kesinlikle değiştirmez.
-Ürün, dişlilerin temas yüzeyleri üzerindeki boşluk ve aşınmış yüzeyler üzerinde kristal bir kafes yapısı oluşturur. Bu sayede geleneksel metal-metal teması yerine aşınmayan ve boşluk oluşturmayan bir seramik-seramik teması sağlanmış olur.
-Ürün, dişlilerin temas eden yüzeylerindeki geleneksel metal-metal temasına oranla 10 kat daha güçlü, sert ve ısıya dayanıklı seramik yüzeyler oluşmasını sağlar.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:
-Xado Gel Revitalizant, diferansiyelin onarım ve bakımını hiçbir parça sökülmeden yapabilmektedir.
-Onarım süreci 50 saat çalışmaya da 1.500 km.’de tamamlanmaktadır. Sistemdeki onarım, özellikle seste azalma ve daha az titreşim uygulamadan hemen sonra hissedilmeye başlanacaktır.
-Seste azalmanın hissedilmesi fakat tamamen kesilmemesi, aşınmanın çok fazla olduğu anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda uygulanma tekrarlanmalıdır.
-100-200 kilometre sonrasında hiçbir iyileşme yoksa şikâyet aşınımdan değil mekanik bir problemden kaynaklanmaktadır.

FAYDALARI:
-Dişli ve yataklama sistemlerinin (Özellikle diferansiyel ve şanzıman) tekrar eski fonksiyonlarına kavuşturulmaları ve tamir edilmelerinde minimum ürün, işçilik maliyeti ve zaman tasarrufu sağlayan,  çok başarılı bir üründür.
-Dişlilerin birbiriyle temas eden sürtünme yüzeylerindeki boşlukları onararak yakıt tasarrufu sağlar (Özellikle ticari ve 4x4 araçlarda çok etkilidir).
-Senkromeçli dişli sistemlerinde geçiş kolaylığı ve hızlı geçiş sağlar.
-Araca sessiz sürüş konforu sağlar.
-Sesli ve titreşimli çalışma problemlerini ortadan kaldırır.
-Dişli sistemlerinin yağ değişim aralığını iki katına çıkarır. Dişli sistemleri yağsız kalsa bile, ürün sayesinde hâlâ çalışır durumda kalır.