Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

DPF REFILL (DOLUM) SIVISI

DPF REFILL (DOLUM) SIVISI

DİZEL PARTİKÜL FİLTRELİ ARAÇLAR İÇİN REJENERASYON ISISINI DÜŞÜREN, DPF SIVI TANKINA İLAVE EDİLEN ÖZEL FORMÜLLÜ PARTİKÜL SIVISI (DPF REFILL FLUID)

Menşei
: Hollanda
Hacim: 1 Litre

DPF REFILL SIVISI NEDİR?
Dizel Partikül Filtresi içerisinde biriken kurum yükü, araç üreticilerinin belirlediği periyotlarda “Aktif Rejenerasyon”, “Pasif Rejenerasyon” ya da “Zorlama Rejenerasyon” olarak tanımlanmış rejenerasyon biçimlerinden biri ile, yüksek ısıda filtre içerisinde yakılır ve küle dönüştürülerek yine DPF içerisinde biriktirilir.

DPF içerisinde oluşan zamanla artan kurum miktarı, yakıt tüketiminin artmasına, motor gücünün ve çekişinin düşmesine neden olur. Bu yükün azaltılması için gerçekleşen rejenerasyon işlemi esnasında ek yakıt, egzoz gazı sıcaklığını artırmak için çoklu destek enjeksiyonları yoluyla enjekte edilir. Bu süreç esnasında, DPF sıcaklığı yaklaşık 600°C’ye yükselir.

Ford, Volvo ve PSA Grubu gibi araç üreticileri, rejenerasyon işlemi esnasında kullanılan , ana yakıt tankı ve yakıt hattı ile bağlantılı ek bir “DPF Sıvı Tankı” içerisinde muhafaza edilen ve genellikle Partikül Sıvısı (DPF Refill Fluid) ismi verilen özel bir dizel katkı kimyasalı kullanmaktadırlar.

Firmamızın Hollanda’dan ithal ettiği Partikül Sıvısı (DPF Refill Fluid) Peugeot, Citroen, Ford, Volvo, Fiat, Lancia, Mazda, Skoda, Volkswagen ve Mini markalı araçlarda halihazırda kullanılan ve temininde güçlük yaşanan sıvıların tümü ile eşdeğer/uyumludur.

PARTİKÜL SIVISI (DPF REFILL FLUID) HANGİ AMAÇLA KULLANILIR?
Bu ürün rejenerasyon işlemlerine 2 farklı şekilde katkıda bulunarak Partikül Filtresinin özellikle şehir içi kullanılan araçlarda görülen çok kısa zamanda tıkanma ve tamamlanamayan rejenerasyon problemlerine çözüm getirir.

1.Fayda: Yanma prosesi sonrasında yanma odasında oluşan kurumların üzerine katalizatör etkisiyle yapışıp bu kurumların partikül filtresinin içinde daha düşük sıcaklıkta yanabilen kurum haline gelmesini sağlar. Bu ürünle yanma odası içinde bileşen kurumun bu ürünle birleşmeyen kuruma göre yanıp kül haline getirilebilme sıcaklığı çok düşüktür.
2.Fayda: Bu ürün yanma sıcaklığını ve dolayısıyla yanma sonu sıcaklığını (Egzoz gazı sıcaklığını) özellikle şehir içi kısa kullanımlarda hızlı bir şekilde yükselterek Partikül Fitresinin rejenerasyon sıcaklığına çok kolay ulaşmasını sağlar.

İşte bu 2 fayda birleşerek Partikül Filtresinin özellikle kısa mesafe ve düşük devirlerde şehir içinde kullanılan araçlarda büyük bir problem olan tamamlanamayan rejenerasyon problemini çözer ve rejenerasyonların tamamlanmasını sağlar. Bu problemin çözülmesi Partikül Filtresinin çok kısa zamanda arıza ışığını yakmasını ve en önemlisi bloke olarak kullanılamayacak hale gelmesini engeller.

Bu ürününün kullanımı, aracın Partikül Filtresinde başlatılan tüm rejenerasyon işlemlerinin yarım kalmayarak tamamlanmasını garanti ederek hem araç kullanıcısını uygulaması son derece kompleks olan bir dizi uygulama prosedüründen kurtarır hem de Partikül Filtresinin kullanım ömrünü maksimize eder. Ayrıca bu ürünün kullanıldığı yüksek yaş ve/veya km’lerdeki araçlarda, gittikçe daha zorlaşan ve zorlaşacak olan rejenerasyon işlemlerinin kolay yapılması sağlanarak Partikül Filtresinin değişimi daha geç kilometrelere taşınır. Bloke olma ihtimali olan Partikül Fitrelerinin yanı sıra başta turbo olmak üzere supaplar ve diğer motor parçalarının arızalanması engellenmiş olunur.

PARTİKÜL SIVISI (DPF REFILL FLUID) İÇİN ÜRÜN UYUMLULUK TABLOSU
- Eolys DPX 42 & DPX 176
- Ford Particulate Fluid 1337646
- Volvo Spects – 1161734
- PSA Particulate Fluid 973665
- Peugeot/Citroen Particulate Fluid 973665
- Peugeot/Citroen Particulate Fluid 997995
- Peugeot/Citroen Particulate Fluid 973685
- Peugeot/Citroen Particulate Fluid 973686 
- Peugeot/Citroen Particulate Fluid C973685
- Peugeot/Citroen Particulate Fluid C973686
- Powerflex
- Satacen 25

AMBALAJ: Plastik şişe
Koli İçerisindeki Ürün Adetleri:  4 Adet 1 Litre ürün