Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

20.000 Km. ve Katları - Periyodik Bakım (Dizel Araç)

20.000 Km. ve Katları - Periyodik Bakım (Dizel Araç)

YAKIT TÜRÜ: DİZEL
PERİYODİK BAKIM PERİYODU: 2
0.000 Km. ve Katları
 
Carbon Clean Yakıt Sistemi Temizliği (Cihaz ile Profesyoneller Tarafından Uygulanır):


400-0010C CARBON CLEAN DİZEL YAKIT SİSTEMİ TEMİZLEME DETERJANI

 Ürünün Faydaları Nelerdir:
Carbon Clean 400-0010C Dizel Motor Kurum Temizleyici, dizel motorlu araçların enjektör ve kurum temizliği için özel olarak geliştirilmiş deterjan bazlı, patentli bir kimyasal olup, Carbon Clean ECS 350, MCS352, System II, IDT 4006P cihazlarıyla dizel motorlara uygulanmaktadır. 400-0010C Temizlik Kimyasalı özel formülü sayesinde enjektörlerde biriken kurum ve diğer kirletici katmanlarla birlikte, dizel yakıt pompasının iç kısmında ve elemanlarında biriken kirletici maddeleri de (vernikleşmiş ve sakızımsı katmanlar) temizlemektedir. Ayrıca, supaplarda biriken kurumlar da temizlenmektedir. Özel formülü sayesinde bu temizliği yaparken hiçbir o-ring, conta ve kauçuk türevli malzemelere zarar vermemektedir. Common Rail ve Pompa Enjektör (U.I.S.) gibi yeni nesil yüksek basınçlı dizel püskürtme sistemlerinin kaybolan performansını iyileştirmede mükemmel sonuç veren tek üründür.

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılmalıdır?
20.000 Km ve katlarına ulaşmış araç sahiplerine muhakkak önerilmelidir. Aracın enjektörleri başta olmak üzere tüm yakıt sistemindeki ve yanma odasındaki kurum ve diğer kirleticileri komple ve  motor sökmeden temizlediği vurgulanmalıdır. Bu temizlik sayesinde aracın "0 " km motor performansına , yakıt tüketim değerlerine ve sürüş keyfine kavuşacağı broşür, pano gibi görsel malzemelerle müşteriye anlatılmalıdır.

Kaç Kilometrede Bir Uygulanmalıdır?
Her 20.000 Km'de bir ve katlarında muhakkak kullanılmaldır. Gerektiğinde  şehir içinde dur-kalk trafikte kullanılan ve eurodizel kullanmayan araçlarda daha sık kullanılması teknik olarak tavsiye edilir. Yine gerektiğinde kompresyon değerleri düşen  ve emisyon değerleri yükselen araçlarda  daha sık kullanılması teknik olarak tavsiye edilir.

Hangi durumlarda Uygulanmaz?
Aşırı derecede yağ yakan araçlarda ve bio-dizel yakıt kullanan araçlarda kullanılmaz. Araç 100.000 km.'nin üzerindeyse ve ilk kez Carbon Clean uygulanacaksa, enjektörlerinin arıza tespit cihazı ile kaçak testi yapılması tavsiye edilir. Eğer kaçak varsa ve mekanik bir problemden kaynaklanıyorsa, uygulama yapılmamalıdır.


İlgili Ürünün Sayfasına Git >>Emme Manifoldu, EGR ve PCV Temizliğinde (Basınçlandırılmış Tüp ile Profesyoneller tarafından Uygulanır)

400-0030D CARBON CLEAN EMME MANİFOLDU, EGR, PCV TEMİZLEME DETERJANI

Ü rünün Faydaları Nelerdir:
MotorVac MV4 emme manifoldu, manifold kolları, gaz kelebeği, rölanti ayarlayıcısı gibi hava kanallarında biriken kurumları ve sakızımsı maddeleri temizlemek için formüle edilmiş, deterjan bazlı patentli bir kimyasaldır. Manifold iç yüzeylerinde, koruyucu ve kaygan bir tabaka oluşturur. MotorVac MV4, Emme Manifoldu Temizleme Kiti 200-8667 ile uygulanmaktadır. MotorVac MV4`ün klasik karbüratör temizleme kimyasallarına göre en önemli farkı, deterjan bazlı ve patentli özel formülü sayesinde emme manifoldu ve gaz kelebeği gibi teflon kaplı kritik motor parçalarına hiçbir zarar vermemesidir.

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılır?
Aracın enjektörleri başta olmak üzere tüm hava emiş sistemi,emme manifoldu EGR ve PCV de birikmiş olan  tüm kurum ve diğer kirleticileri komple ve  motor sökmeden temizlediği vurgulanmalıdır. Bu sayede arabanın motorunun rahat nefes aldığı ve yanma odasına bol miktarda hava girişi sağlandığı  vurgulanmalıdır.

Kaç Kilometrede Bir Uygulanır?
20.000 Km ve katlarına ulaşmış araçlarda muhakkak kullanılmaldır. Gerektiğinde  şehir içinde  dur kalk trafikte kullanılan ve eurodizel kullanmayan araçlarda daha sık kullanılması teknik olarak tavsiye edilir. Yine gerektiğinde Kompresyon değerleri düşen ve emisyon değerleri yükselen raçlarda (özellikle TSI motorlarda) daha sık kullanılması teknik olarak tavsiye edilir.

Hangi Durumlarda Uygulanmaz?
Uygulamasının sakınca oluşturacağı bir durum yoktur.

Ürünün Sayfasına Git >>

Katalitik Konvertör ve DPF Temizliği İçin:

PCCPFT001 DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ TEMİZLEME KİTİ

 Ürünün Faydaları Nelerdir?
Koruyucu bir bakım tutum sitemi olarak bu kit, aşırı derecede yakıt tüketimi ve motor çekiş problemi şikayeti olan müşterilere de neden izah edilerek ugulanmalıdır.

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılır?
3 adet kimysaldan oluşan bu kit aaç sahibi partikül fltresi rejenerasyon ışığı yanık halde servise gelmiş ise derhal uygulanmalı ve müşteriye partikül fltresinin sonuçta bir filtre olduğu ve bunun belirli periyotlarda temizlenmez ise kısa bir sürede tıkanarak aracın fazla yakıt yakmasına, motor performansının ve çekiş gücünün aşırı bir şekilde düşeceği izah edilmelidir. Bu araca ayrıca Carbon Clean Enjektör Temizliği'de muhakkak yapılmalıdır. Ayrıca aracın yağ seviyeside  muhakkak kontrol edilmelidir. Koruyucu bir bakım tutum sitemi olarak bu kit, aşırı derecede yakıt tüketimi ve motor çekiş problemi şikayeti olan müşterilere de neden izah edilerek uugulanmalıdır.

Kaç Kilometrede Bir Kullanılmalıdır?
Partikül filtresi rejenenarsyon ışığı yanmış halde servise gelen araçlara hemen uygulanmalı ve bu araca gerekiyorsa  beraberinde Carbon Clean işlemi de uygulanması tavsiye edilir. Ayrıca koruyucu ve bakım tutum anlamında partikül fltresi 3'lü kitinin her 30,000 km 'de uygulanması partikül filtresinin gereksiz yere fazla rejenerasyona girmesini  ve partikül fltresinin kısa sürede %100 tıkanarak kullanılmaz hale gelmesini engellemektedir.

Hangi Durumlarda Uygulanmaz?
Uygulamasının sakınca oluşturacağı bir durum yoktur.

Ürünün Sayfasına Git >>

  

Ön ve Arka Fren Balataları Kontrolünde: 

90201 LUBEGARD FREN DİSK AYNASI SES VE GICIRTI GİDERİCİ ve C36 CYCLO DİSK FREN SES GİDERİCİ

Ürünün Faydaları Nelerdir:
 90201 için
: Bu ürün, fren disk aynası veya kampanası üzerinde zaman içinde oluşan mikro yüzey düzgünsüzlüklerin ve mikro çatlakların fren balata yüzeyi ile tam öpüşememesinden oluşan yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok etmek, fren disk ayna ve kampanaların pas ve oksidasyondan korunması için kullanılmalıdır. Ayrıca, fren disk ayna veya kampanalarına uygulanan tornalama işlemlerinden sonra yüzey pürüzsüzlüğü elde etmek için mükemmel bir üründür.

90201 Sayfasına Git >>


 C36 için: C36’nın patentli özel formülündeki kimyasallar, sıkıldıkları yüzeyde yüksek ısıya ve suya dayanıklı bir film tabakası oluşturur. Bu film tabakası, fren balatalarınını arka yüzeylerinden kaynaklanan titreşimleri engeller ve yüksek frekanslı sesleri absorbe ederek kulak tırmalayıcı sesleri yok eder.

C36 Sayfasına Git >>

 

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılmalıdır?
90201 için:
Fren sesi şikayetiyle servise gelen araç sahiplerinin şikayetlerini ortadan kaldırır.%100 müşteri memnuniyeti sağlar.
Fren aynasının fren balata yüzeyi ile tam öpüşememesinden  oluşan  yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok eder. Disk veya kampana tüm klasik ve ABS’li sistemlerde kullanılır. Fren disk aynası ve kampana yüzeylerinin okside olması ve pas tutmasını kesin olarak engeller. İnatçı fren seslerinin tek çözümüdür.

C36 için: Fren disk aynası ile fren kaliper pistonları arasında kalan fren balatasının titreşmesinden doğan yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok etmek için, her yeni balata değişiminde veya eski balataların temizlenip tekrar yerine takılmasından önce kullanılmalıdır.

Kaç Kilometrede Bir Uygulanmalıdır?
Her 15,000 km'de veya her balata değişiminde kullanılmalıdır. Müşterinin kendi beyanıyla fren sesi şikayetlerinde daha kısa periyotlarda kullanılması tavsiye edilir. Kimyasalı kullanmadan önce muhakkak fren aynalarını balata temizleme sprayi ve hava  ile temizleyin. Kimyasalı balata yüzeylerine asla sıkmayın sadece fren aynasına sıkın. Araç garantisi ile ilgili problem oluşturmaz. Parça ve garanti dönüş, işçilik maliyetlerini düşürür.

Hangi Durumlarda Uygulanmaz?
Uygulamasının sakınca oluşturacağı bir durum yoktur.