Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

15.000 Km. ve Katları - Periyodik Bakım (Benzinli Araç)

15.000 Km. ve Katları - Periyodik Bakım (Benzinli Araç)

YAKIT TÜRÜ: BENZİN
PERİYODİK BAKIM PERİYODU:
15.000 Km. ve Katları
 
Carbon Clean Yakıt Sistemi Temizliği (Cihaz ile Profesyoneller Tarafından Uygulanır):
 

400-0020C CARBON CLEAN BENZİN YAKIT SİSTEMİ TEMİZLEME DETERJANI

 Ürünün Faydaları Nelerdir:
Benzin motorlu araçların kurum temizliği için geliştirilmiş patentli bir ürün olup, Carbon Clean ECS 300, System II, ECS 350 cihazlarıyla uygulanmaktadırlar. Bu ürün "buhar temizliği" yöntemiyle motor yanma odası içinde ve enjektörlerde birikerek motorun performansını düşüren kurum birikimlerini ve diğer yakıt kirleticilerini temizlemektedir. Carbon Clean 400-0020C çevre dostu, kanserojen madde içermeyen ve deterjan bazlı kimyasal bir sıvıdır. Bağımsız laboratuvar sonuçları (TÜV, CARB, EPA, İTÜ) bu ürünün, motorun performansını düşüren, motorun ilk çalıştırılmasında zorluk yaratan, rölanti devrini bozan, zararlı egzoz gazlarında artışa neden olan karbon birikimlerini, sakızımsı maddeleri ve vernikleşmiş katmanları tamamen temizlediğini göstermektedir. Carbon Clean 400-0020C, zararlı hidrokarbonları, karbon monoksidi ve azot oksitleri azaltarak benzinli motorların çevre kirliliğine yaptığı etkiyi önemli oranda azaltmaktadır. 

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılmalıdır?
Aracın enjektörleri başta olmak üzere tüm yakıt sistemindeki ve yanma odasındaki kurum ve diğer kirleticileri komple ve motor sökmeden temizlediği vurgulanmalıdır.

Kaç Kilometrede Bir Uygulanmalıdır?
Her 15.000 Km'de bir ve katlarında bir muhakkak kullanılmaldır. Gerektiğinde  şehir içinde  dur kalk trafikte kullanılan ve eurodizel kullanmayan araçlarda daha sık kullanılması teknik olarak tavsiye edilir. Yine gerektiğinde Kompresyon değerleri düşen  ve emisyon değerleri yükselen araçlarda (özellikle TSI (motorlarda) daha sık kullanılması teknik olarak tavsiye edilir.

Hangi durumlarda Uygulanmaz?
Aşırı derecede yağ yakan araçlarda kullanılmaz. Araç 100.000 km.'nin üzerindeyse ve ilk kez Carbon Clean uygulanacaksa, enjektörlerinin arıza tespit cihazı ile kaçak testi yapılması tavsiye edilir. Eğer kaçak varsa ve mekanik bir problemden kaynaklanıyorsa, uygulama yapılmamalıdır.

İlgili Ürünün Sayfasına Git >>Periyodik Bakım Yağ Değişimi Esnasında Kullanılabilecek Ürünler:

CARBON CLEAN – ECONO SERİSİ ENGINE OIL CLEANER (MOTOR YAĞ ÇAMURU TEMİZLEME KİMYASALI) - KONSANTRE

 Ürünün Faydaları Nelerdir:
-
Motor yağlama sistemindeki tüm çamur ve tortuları yağı inceltmeden ve yağlama sisteminin hiçbir metal, lastik ve conta içeren parçalarını zarar vermeden temizler.

- Yüksek nitelikli deterjan formülü hiçbir şekilde solvent içermediğnden dolayı segmanlara ve tüm motor aksamına asla zarar vermez.

- Turbo milinin çalıştığı yağ kanalını temizler, turbonun ömrünü uzatır.

- Periyodik olarak kullanıldığında temizliği 10 dakikada, çok kirli motorlarda 15 dakikada bitirir.

- Sıkışmış yağ tazyik valfi (by pass valfi) ve sistemdeki diğer valfleri çözer, tekrar hareketli ve görev yapacak hale getirir. Bu sayede araca konulacak yeni motor yağının tüm sistem içinde rahatça gezinerek maksimum koruma ve görev yapmasını sağlar.

- Her 2 yağ değişiminde bir uygulanması tavsiye edilir.

- Şişe hacmi olan 250 mililitre 2500 CC motor hacimli araçlar için yeterlidir. Daha büyük hacimli motorlar için 2 şişe ürün kullanılmalıdır. 

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılmalıdır?
Sabahları şıkırtılı çalışma şikayeti olan araçlarda; düşük kompresyonlu araçlarda; motor yağı çok hızlı şekilde kirlenen araçlarda; sık sık turbo arızası yapan araçlarda; şiddetli egzoz dumanı şikayeti olan araçlarda kullanılmalıdır. Benzinli ve dizel tüm araçlarda turbonun ömrünün uztılması ve erken bozulmasını engellemek için muhakkak kullanılmalıdır.

Kaç Kilometrede Bir Uygulanmalıdır?
Her yağ değişiminde bir, 1 şişe kullanılmalıdır. 2500CC 'den büyük hacimli motorlarda 2şişe kullanılmalıdır. Gerektiğinde daha sık kullanılmasında teknik olarak bir sakınca yoktur.

Hangi durumlarda Uygulanmaz?
Piyasadaki deterjan bazlı tek ürün olduğu için, az yağ yakan araçlarda dahi kullanılabilir. Sadece aşırı yağ yakan araçlarda uygulanmaz.

İlgili Ürünün Sayfasına Git >>Ön ve Arka Fren Balataları Kontrolünde: 

90201 LUBEGARD FREN DİSK AYNASI SES VE GICIRTI GİDERİCİ ve C36 CYCLO DİSK FREN SES GİDERİCİ

Ürünün Faydaları Nelerdir:
 90201 için
: Bu ürün, fren disk aynası veya kampanası üzerinde zaman içinde oluşan mikro yüzey düzgünsüzlüklerin ve mikro çatlakların fren balata yüzeyi ile tam öpüşememesinden oluşan yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok etmek, fren disk ayna ve kampanaların pas ve oksidasyondan korunması için kullanılmalıdır. Ayrıca, fren disk ayna veya kampanalarına uygulanan tornalama işlemlerinden sonra yüzey pürüzsüzlüğü elde etmek için mükemmel bir üründür.

90201 Sayfasına Git >>


 C36 için: C36’nın patentli özel formülündeki kimyasallar, sıkıldıkları yüzeyde yüksek ısıya ve suya dayanıklı bir film tabakası oluşturur. Bu film tabakası, fren balatalarınını arka yüzeylerinden kaynaklanan titreşimleri engeller ve yüksek frekanslı sesleri absorbe ederek kulak tırmalayıcı sesleri yok eder.

C36 Sayfasına Git >>

 

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılmalıdır?
90201 için:
Fren sesi şikayetiyle servise gelen araç sahiplerinin şikayetlerini ortadan kaldırır.%100 müşteri memnuniyeti sağlar.
Fren aynasının fren balata yüzeyi ile tam öpüşememesinden  oluşan  yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok eder. Disk veya kampana tüm klasik ve ABS’li sistemlerde kullanılır. Fren disk aynası ve kampana yüzeylerinin okside olması ve pas tutmasını kesin olarak engeller. İnatçı fren seslerinin tek çözümüdür.

C36 için: Fren disk aynası ile fren kaliper pistonları arasında kalan fren balatasının titreşmesinden doğan yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok etmek için, her yeni balata değişiminde veya eski balataların temizlenip tekrar yerine takılmasından önce kullanılmalıdır.

Kaç Kilometrede Bir Uygulanmalıdır?
Her 15,000 km'de veya her balata değişiminde kullanılmalıdır. Müşterinin kendi beyanıyla fren sesi şikayetlerinde daha kısa periyotlarda kullanılması tavsiye edilir. Kimyasalı kullanmadan önce muhakkak fren aynalarını balata temizleme sprayi ve hava  ile temizleyin. Kimyasalı balata yüzeylerine asla sıkmayın sadece fren aynasına sıkın. Araç garantisi ile ilgili problem oluşturmaz. Parça ve garanti dönüş, işçilik maliyetlerini düşürür.

Hangi Durumlarda Uygulanmaz?
Uygulamasının sakınca oluşturacağı bir durum yoktur.

Depo Katkısı Olarak Her Bakımda:

9924 BELL-ADD 1D+ DİZEL KOMPLE YAKIT SİSTEMİ TEMİZLEME DETERJANI

Ürünün Faydaları Nelerdir:
 Partikül Filtre’sinin kirlenmesini engeller, katalitik konvertörü temizler ve kullanım ömürlerini uzatır.

Tüm yakıt sistemini pompa, common rail ve özellikle Enjektörleri temizler, püskürtme formalarını ve atomizasyonlarını mükemmelleştirir.

Motor yanma odasının temiz kalmasını sağlar ver sıkıştırma oranının düzeltir. Vuruntulu ve gürültülü çalışmayı engeller.

Egzoz duman şiddetini azaltır, yakıt sistemi parçalarının kullanım ömrünü uzatır.

Düzenli kullanıldığı takdirde yakıt ekonomisi sağlar motorunuzu  ”0 km” performansında tutar.

Common Rail,Unit Pump, EDC Epic ve Klasik Dizel Püskürtme Sitemlerinin tümünde kullanılabilinir. 

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılır?
Fazla yakıt tüketimi, düşük motor performansı, çekiş düşüklüğü, gürültülü çalışma, yüksek egzoz gaz çıkış değerleri ve egzoz kokusu, egzozdan yüksek duman çıkışı. Partikül filtreli ve katalitik konvertörlü araçlarda bu pahalı ve motor performansını etkileyen parçaların kirletici maddelerden uzak kalarak temiz kalmasını sağlar. Aracın  "0 " km performansında kalmasını sağlar.

Kaç Kilometrede Bir Uygulanır?
Her 3 depo yakıt alımında veya  her 2000 km'de 1 şişe kullanılmalıdır. Gerektiğinde daha sık kullanılmasında teknik olarak bir sakınca yoktur.

Hangi Durumlarda Uygulanmaz?
Bio dizel kullanan araçlarda kullanılmaz.

Ürünün Sayfasına Git >>

Katalitik Konvertör ve DPF Temizliği İçin:

9625 BELL-ADD 2D KATALİTİK KONVERTÖR VE PARTİKÜL FİLTRE TEMİZLEME NÖTRALİZASYON KİMYASALI

 Ürünün Faydaları Nelerdir?
Tüm katalitik konvertör tiplerini ve partikül fitrelerini 9901 kimyasalı ile birlikte olçülebilir değerler sunarak gerçek anlamda temizler. Temizlik performansı Türkak onaylı, Tofaş Ar-Ge labaratuvar test sonuçlarıyla kanıtlanmış pazardaki tek katalitik konvertör temizleme kimyasalıdır. Katalitik konvertörün mikro odacıkları içinde birikerek egzoz gazı çıkışına engel teşkil ederek geri basınç yatartan böylelikle racın performansını düşüren yakıt tüketimini arttıran tüm kurum,vernik ve sakısımsı kirletici maddeleri katalitik konvertörden ve partikül filtresinden dışarı atılmasını sağlar.Katalitik konvertörün değiştirilmesi veya iptal edimesi gibi gereksiz ve pahalı çözümlere gerek bırakmaz. Patentli özel formülü deterjan bazlı olup köpük yapılı bir kimyasaldır.Solvent ve diğer solvent türevi çözücüleri içermediği için katalitik konvertör ,lambda sensörü, partikül filtresi ve motorun hiç bir parçasına geçiçi ve kalıcı zararı yoktur.% 100 güvenlidir.

2D ayrıca tüm hava giriş sistemindeki gaz kelelebeği ağzı, emme manifold girişi, emme manifold kanalları, emme süpaplarını temizleyerek motorun hava alma kapasitesini maksimize eder ve yanma verimini yükselterek yakıt ekonomisi sağlar. 2D ek olarak, Intercooler ve turbo palleri ile EGR valfini de temizler. Özellikle EGR valfinin sıkışıp açık kalmasını engeller, sıkışmış olanları açar ve rahat çaışmasını sağlar (mekanik olarak kilitlenmiş olanlar hariç).

Kurum  yükü ve kirliliğinden dolayı sıkışmış olan segmanları özel uygulama yöntemi kullanarak rahatlatır ve çalışır hale getirir. Sıkışmış segmanlardan dolayı yağ yakan araçlarınyağ yakmasını ve yağ kaybetmesini engeller. İşçilik ve parça tasarrufu sağlar, hızlı çözüm üretir.

Yağ yakmadan dolayı veya yüksek egzoz gazları değerlerinden dolayı emisyon testlerinden geçemeyen araçların emisyon testlerinden geçmesini sağlar.

Normal koşullarda 1 şişe veya kutu kimyasal 120 beygir gücü araç için yeterlidir.

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılır?
Yüksek yakıt tüketimi, performansı düşen araç, çekiş düşüklüğü şikayeti, geç hızlanma, aşırı ısınan motor, gaz pedalına geç tepki verme, kompresyon düşüklüğü şikayetleri, komple katalitik konvertör temizliği.

Kaç Kilometrede Bir Kullanılmalıdır?
Her 10.000 Km'de ve katlarında bir muhakkak kullanılmaldır. Partikül Filtresi temizliğinde 9901 no'lu ürün ile beraber kullanılmalıdır.

Hangi Durumlarda Uygulanmaz?
Uygulamasının sakınca oluşturacağı bir durum yoktur.

Ürünün Sayfasına Git >>Ön ve Arka Fren Balataları Kontrolünde: 

90201 LUBEGARD FREN DİSK AYNASI SES VE GICIRTI GİDERİCİ ve C36 CYCLO DİSK FREN SES GİDERİCİ

Ürünün Faydaları Nelerdir:
 90201 için
: Bu ürün, fren disk aynası veya kampanası üzerinde zaman içinde oluşan mikro yüzey düzgünsüzlüklerin ve mikro çatlakların fren balata yüzeyi ile tam öpüşememesinden oluşan yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok etmek, fren disk ayna ve kampanaların pas ve oksidasyondan korunması için kullanılmalıdır. Ayrıca, fren disk ayna veya kampanalarına uygulanan tornalama işlemlerinden sonra yüzey pürüzsüzlüğü elde etmek için mükemmel bir üründür.

90201 Sayfasına Git >>


 C36 için: C36’nın patentli özel formülündeki kimyasallar, sıkıldıkları yüzeyde yüksek ısıya ve suya dayanıklı bir film tabakası oluşturur. Bu film tabakası, fren balatalarınını arka yüzeylerinden kaynaklanan titreşimleri engeller ve yüksek frekanslı sesleri absorbe ederek kulak tırmalayıcı sesleri yok eder.

C36 Sayfasına Git >>

 

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılmalıdır?
90201 için:
Fren sesi şikayetiyle servise gelen araç sahiplerinin şikayetlerini ortadan kaldırır.%100 müşteri memnuniyeti sağlar.
Fren aynasının fren balata yüzeyi ile tam öpüşememesinden  oluşan  yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok eder. Disk veya kampana tüm klasik ve ABS’li sistemlerde kullanılır. Fren disk aynası ve kampana yüzeylerinin okside olması ve pas tutmasını kesin olarak engeller. İnatçı fren seslerinin tek çözümüdür.

C36 için: Fren disk aynası ile fren kaliper pistonları arasında kalan fren balatasının titreşmesinden doğan yüksek frekanslı rahatsız edici ve kulak tırmalayıcı sesleri yok etmek için, her yeni balata değişiminde veya eski balataların temizlenip tekrar yerine takılmasından önce kullanılmalıdır.

Kaç Kilometrede Bir Uygulanmalıdır?
Her 15,000 km'de veya her balata değişiminde kullanılmalıdır. Müşterinin kendi beyanıyla fren sesi şikayetlerinde daha kısa periyotlarda kullanılması tavsiye edilir. Kimyasalı kullanmadan önce muhakkak fren aynalarını balata temizleme sprayi ve hava  ile temizleyin. Kimyasalı balata yüzeylerine asla sıkmayın sadece fren aynasına sıkın. Araç garantisi ile ilgili problem oluşturmaz. Parça ve garanti dönüş, işçilik maliyetlerini düşürür.

Hangi Durumlarda Uygulanmaz?
Uygulamasının sakınca oluşturacağı bir durum yoktur.

Depo Katkısı Olarak Her Bakımda:

21202 GOLD EAGLE KOMPLE BENZİN SİSTEMİ TEMİZLEME DETERJANI

 Ürünün Faydaları Nelerdir:
Enjektörlerin ve tüm yakıt sisteminin üzerinde biriken vernik ve sakızımsı maddeleri temizleyerek yakıt püskürtme sisteminin ideal şartlarda, performanslı çalışmasını sağlar. Yakıt ekonomisi sağlar.

Her 8.000 Km’de kullanılması yeterli temizliği sağlar. İstenildiği takdirde daha kısa periyotlarda kullanılabilinir.

Aracın tork (çekiş) gücünü iyileştirir.

60 Litrelik araç depo hacimleri için yeterlidir.

Katalitik konvertör ve oksijen sensörlerine zarar vermez.

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılır?
Motor performansı, fazla yakıt yakma  şikayeti olan ve Makinalı Carbon Clean yapılmasını gerektiren ağır kirlilik oluşmamış 10.000-20,000 km'deki araç sahipleri içindir. Yakıtın yanma hızını arttırarak ve enjektörlerin atomizasyonunu yükselterek aracın çabuk üst devirlere çıkmasını sağlar.

Kaç Kilometrede Bir Uygulanır?
Her 8.000 Km’de kulanılması yeterli temizliği sağlar. İstenildiği takdirde daha kısa periyotlarda kullanılmasında teknik olarak bir sakınca yoktur.

Hangi Durumlarda Uygulanmaz?
Uygulamasının sakınca oluşturacağı bir durum yoktur.

Ürünün Sayfasına Git >>

Katalitik Konvertör Temizliği İçin:

9605 BELL-ADD KATALİTİK KONVERTÖR VE TEMİZLEME NÖTRALİZASYON KİMYASALI

 Ürünün Faydaları Nelerdir?
1. Tüm katalitik konvertör tiplerini ölçülebilir değerler sunarak gerçek anlamda temizler.

2.Temizlik performansı Türkak onaylı Tofaş Ar-Ge Laboratuar test sonuçlarıyla kanıtlanmış pazardaki tek katalitik konvertör temizleme kimyasalıdır.

3. Katalitik konvertörün mikro odacıkları içinde birikerek egzoz gazı çıkışına engel teşkil ederek geri basınç yaratan, böylelikle aracın performansını düşüren yakıt tüketimini arttıran tüm kurum, vernik ve sakızımsı kirletici maddeleri katalitik konvertörden dışarı atılmasını sağlar. Katalitik konvertörün değiştirilmesi veya iptal edilmesi gibi gereksiz ve pahalı çözümlere gerek bırakmaz.

4.Patentli özel formülü deterjan bazlı olup köpük yapılı bir kimyasaldır. Solvent ve diğer solvent türevi çözücüleri içermediği için katalitik konvertör, lambda sensörü, partikül filtresi ve motorun hiç bir parçasına geçici ve kalıcı zararı yoktur.% 100 güvenlidir.

Ne Gibi Şikâyetlerde Kullanılır?
Yüksek yakıt tüketimi, performansı düşen araç, çekiş düşüklüğü şikayeti, geç hızlanma, aşırı ısınan motor, gaz pedalına geç tepki verme, kompresyon düşüklüğü şikayetleri, komple katalitik konvertör temizliği.

Kaç Kilometrede Bir Kullanılmalıdır?
Her 10.000 Km'de ve katlarında bir muhakkak kullanılmaldır.

Hangi Durumlarda Uygulanmaz?
Uygulamasının sakınca oluşturacağı bir durum yoktur.

Ürünün Sayfasına Git >>