Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

DONMUŞ DİZEL YAKIT ÇÖZÜCÜ (SIVILAŞTIRICI)

55176271

NE İŞE YARAR? ETKİ ALANLARI NERELERDİR?
Depo içerisindeki dizel ve biodizel yakıt, çok soğuk kış şartlarında jelleşerek donar. Zararlı alkoller içermeyen ve dizel yakıtın içerisindeki bakteri oluşumunu engelleyen ürün, depo içerisinde donmuş dizel yakıtın, yeniden akışkan hale getirilmesi için kullanılan acil çözüm ürünüdür, anında etki gösterir.

NİÇİN KULLANILMALIDIR?
Ağır kış şartları ve düşük ortam ısısı sebebiyle, dizel ve biodizel yakıtın içerisinde yer alan su önce jelleşip sonra donarak, yakıtın geçtiği sistemlerin (Yakıt deposu, yakıt hatları, enjektörler, yakıt filtresi, yakıt pompası gibi) düzgün çalışmasını engeller. Yakıt ve yakıt kanalları donduğunda, araç çalıştırılamaz. Yakıt sistemi parçalarında korozyon ve oksidasyon görülmeye başlar.

Düşük ortam ısısı ve kış şartları dizel yakıt sisteminde:

- Ağır kış şartlarında dizel aracın yakıt deposundaki yakıtın tamamen ya da kısmen donmasına,
- Yakıt hatları, enjektörler ve yakıt filtresinde buzlanma olmasına,
- Özellikle de uzun yola giden araçlar için, seyahat edilecek güzergâhtaki hava koşullarının aniden ağırlaşması sonucu depo ve yakıt sistemindeki dizel yakıtın donmasına,
- Dizel yakıtın içerisindeki suyun açığa çıkarak, yakıt sistemi parçalarının korozyona uğramasına ve oksitlenmesine
- Düşük ortam ısısı sebebiyle, dizel yakıtın içerisindeki suyun açığa çıkarak aracın çalışmasını engellemesine ya da güçleştirmesine sebep olmaktadır.

SİZE FAYDASI NEDİR?
+ Depo içerisinde donmuş dizel yakıtın, yeniden akışkan hale getirilmesi için kullanılan acil çözüm ürünüdür, anında etki gösterir.
+ Etki gösterme süresi 30 dakikadan kısadır.
+ Yakıt filtresi, yakıt hatları ve enjektörlerdeki buzlanmayı çözer.
+ Suyu yakıttan ayırarak yapısına alır.
+ 946 mililitrelik 1 şişe TerraDiesel D-Gel, toplamda 4 depo kullanım içindir.
+ Kullanılması gereken miktarın yarısı (Örneğin 55 litrelik araç deposu için 275 Ml D-Gel kullanılır. Bunun yarısı, yani 137 Ml D-Gel) aracın yakıt deposuna ilave edilir. Kullanılacak miktarın kalan yarısı (137 Ml) aracın yakıt filtresine boşaltılır. Yaklaşık 15-20 dakika beklenir. Daha sonra kontak birkaç kez aç-kapa yapılır. Yakıt çözülmüştür ve araç tamamen çalıştırılabilir.