Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

DİZEL YAKIT DONMA ÖNLEYİCİ

55176273

NE İŞE YARAR? ETKİ ALANLARI NERELERDİR?
Depo içerisindeki dizel ve biodizel yakıt, çok soğuk kış şartlarında jelleşerek donar. Zararlı alkoller içermeyen ve dizel yakıtın içerisindeki bakteri oluşumunu engelleyen ürün, kış şartlarında eksili değerlere düşen dış hava koşullarında dizel yakıtın donarak jelleşmesini önler.

NİÇİN KULLANILMALIDIR?
Ağır kış şartları ve düşük ortam ısısı sebebiyle, dizel ve biodizel yakıtın içerisinde yer alan su önce jelleşip sonra donarak, yakıtın geçtiği sistemlerin (Yakıt deposu, yakıt hatları, enjektörler, yakıt filtresi, yakıt pompası gibi) düzgün çalışmasını engeller. Araç ya geç çalışır ya da hiç çalışmaz. Yakıt sistemi parçalarında korozyon ve oksidasyon görülmeye başlar.

Düşük ortam ısısı ve kış şartları dizel yakıt sisteminde:


- Ağır kış şartlarında dizel aracın yakıt deposundaki yakıtın tamamen ya da kısmen donmasına,
- Yakıt hatları, enjektörler ve yakıt filtresinde buzlanma olmasına,
- Özellikle de uzun yola giden araçlar için, seyahat edilecek güzergâhtaki hava koşullarının aniden ağırlaşması sonucu depo ve yakıt sistemindeki dizel yakıtın donmasına,
- Dizel yakıtın içerisindeki suyun açığa çıkarak, yakıt sistemi parçalarının korozyona uğramasına ve oksitlenmesine
- Düşük ortam ısısı sebebiyle, dizel yakıtın içerisindeki suyun açığa çıkarak aracın çalışmasını engellemesine ya da güçleştirmesine sebep olmaktadır.

SİZE FAYDASI NEDİR?
+ Depo içerisindeki dizel ve biodizel yakıtın, çok soğuk kış şartlarında jelleşerek donmasını önleyen bir üründür. Dizel yakıtın içerisindeki suyu yapısına alarak yakıttan ayırır ve donmayı önler (-40 dereceye kadar).
+ Zararlı alkoller içermez.
+ Donma ve jelleşme sebebiyle azalan setan sayısını yükseltir, korozyonu engeller ve dizel yakıt içerisindeki bakteri oluşumunu engeller.
+ Motor gücünü optimize ederek, yakıt ekonomisi sağlar.
+ Soğuk havalarda yakıta ek kayganlaştırıcı özellik sağlar.
+ Uygulaması çok kolay bir üründür. Araç sahibi ürünü satın aldığında, gerekli durumlarda yakıt deposuna katarak kolayca uygulayabilir.