Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

RADYATÖR VE SOĞUTMA SİSTEMİ TEMİZLEME HİZMETİ

55177979

NE İŞE YARAR? ETKİ ALANLARI NERELERDİR?
Aracınızın radyatör, soğutma sistemi, motor bloğu ve silindir kapağı su kanalları temizlenir.

NİÇİN KULLANILMALIDIR?
Aracınız kullanıldıkça ve zaman içinde kilometre yaptıkça yukarıda adı geçen sistemlerde kireç katmanları, yağ katmanları (yağın suya karıştığı durumlarda) gibi kirletici maddeler birikmekte ve pullaşma oluşmaktadır. Biriken bu maddeler, yukarıda bahsedilen sistemlerin verimli ve düzgün çalışmasına engel olur. Bu sistemler periyodik olarak temizlenmez ise yüksek maliyetli arızalara sebep olabilmektedir.

Radyatör ve soğutma sisteminde biriken kirletici maddeler, aşağıdaki durumlara sebep olabilir:
 - Aracın radyatör, su pompası, termostat, soğutma sistemi, motor bloğu ve silindir kapağı su  kanallarında birikerek bu sistemlerin görevini yapamamasına sebep olur. Bu durum, pahalı parça değişimlerini gerektirir.

- Düzgün çalışmayan motor soğutma sistemi, motor yağının viskozitesini çok daha çabuk bozar ve motor yağını görevini tam yapamaz hale getirir.

- Aracın harareti yükselir, çekişi düşer yakıt tüketimi artar.

- Aracın motor parçalarında ve EGR, yanma odası, katalitik konvertör, dizel partikül filtresi gibi parçalarında kurum birikimi hızlanır.


SİZE FAYDASI NEDİR?
+ Araç Motor Soğutma Sistemi ile ilgili pahalı onarımların oluşmasını engeller. Tasarruf edersiniz.
+ Araç motor parçalarının ve motor yağının aşırı ısınması engellenir. Motor yağı koruyucu özelliklerini sürdürmeye devam eder.
+ Motor performansı ve yakıt tüketimi korunur.
+ Emisyon ile ilgili parçalarda (EGR, enjektörler, yanma odası, katalitik konvertör, dizel partikül filtresi) kurum oluşumu yavaşlar.
+ CO2 (İklim değişikliği, küresel ısınma), HC, PM gibi aracınızdan atmosfere atılan egzoz emisyonları normal seviyelerinde kalır.

Önemli Not: Radyatör ve Soğutma Sistemi Temizleme işlemi‘nin ilk uygulamasına en geç 20.000 km’de başlanmalıdır. Aracın takip eden periyodik bakımlarında devam edilmelidir. Eğer soğutma suyuna yağ karışmış ise derhal uygulanmalıdır.

Lütfen Dikkat!
Aracınıza periyodik olarak yaptıracağınız bu uygulama ile doğaya bırakılan “CO2”i temizlemeye çalışan ağaçları daha az yoralım ve “Karbon Ayak İzimizi” küçültelim.