Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

TURBO TEMİZLEME KÖPÜĞÜ

55176504

NE İŞE YARAR? ETKİ ALANLARI NERELERDİR?
Değişken Geometrili Turbo Sistemi (Turbo kanatçıkları ve diğer kısımlar), aracın üzerinden sökülmesine gerek kalmadan temizlenir.

NİÇİN KULLANILMALIDIR?
Günümüzde kullandığımız dizel araçların tümünde ve yeni teknolojili direkt benzin püskürtme sistemli küçük hacimli benzinli araçların bir bölümünde Değişken Geometrili Turbo Sistemi kullanılmaktadır. Emme manifolduna EGR ile verilen kirli egzoz atıkları ve PCV sistemi ile verilen yağ buharı, sağdaki resimlerde görüldüğü şekilde turbonun ayarlı kanatçık sisteminin sıkışmasına ve bloke olmasına sebep olabilmektedir. Aracınınız kilometre yaptıkça artan bu kirletici maddeler, turbo sisteminin performansını azaltmaktadır.

Sıkışmış ve hava basma gücü azalmış Turbo sebebiyle aracınızda aşağıdaki durumlar oluşabilir:

- Aracın çekiş gücü azalır (Özellikle 5. ve 6. viteslerde).
- Yakıt tüketimi artar.
- Partikül filtresi kısa sürede tıkanıp arızalanabilir.
- Motor arıza ışığı sık sık yanabilir.
- Motor parçaları kısa sürede bozularak yüksek parça değişim ve onarım masraflarına sebep olabilir.
- Kirlenerek çalışma düzeni bozulan turbo, CO2 (İklim değişikliği, küresel ısınma), HC, PM gibi aracınızda atmosfere atılan egzoz emisyonlarının aşırı artmasına ve çevreyi daha çok kirletmesine   sebep olur.

SİZE FAYDASI NEDİR?
+ Temizlenerek eski performansına kavuşan turbo sistemi ile aracınız size tam performans, çekiş gücü ve sürüş konforu sağlar duruma gelir.
+ Yakıt tüketiminiz normal değerlerine geri döner. Tasarruf edersiniz.
+ Pahalı parça değişimi ve onarım işlemlerinden ve zaman kaybından kurtulur, tasarruf edersiniz.
+ CO2 (İklim değişikliği, küresel ısınma), HC, PM gibi aracınızdan atmosfere atılan egzoz emisyonları normal seviyelerinde kalır.

Önemli Not: Turbo Temizleme İşlemi’nin ilk uygulaması en geç 40.000 km’de başlamalıdır. Aracın takip eden periyodik bakımlarında turbonun kirliliği kontrol edilmeli ve geciktirilmeden temizlenmelidir.

Lütfen Dikkat!
Aracınıza periyodik olarak yaptıracağınız bu uygulama ile doğaya bırakılan “CO2”i temizlemeye çalışan ağaçları daha az yoralım ve “Karbon Ayak İzimizi” küçültelim.