Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyiniz



Kullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

DIESEL CITY PARTİKÜL FİLTRESİ TIKANMA GECİKTİRİCİ VE KORUYUCU

55178130

NE İŞE YARAR? ETKİ ALANLARI NERELERDİR?
Özellikle şehir içi sıkışık, dur–kalk trafik koşullarında ve kısa mesafelerde (15-20 km’lik kullanma mesafesi)  kullanılan dizel araçların partikül fitreleri ve katalitik konvertörlerinin kısa sürede tıkanarak bozulmasını engellemek için geliştirilmiş 10 kullanımlık konsantre bir üründür.

NİÇİN KULLANILMALIDIR?
Aracınızın üzerinde bulunan Dizel Partikül Filtresi’nin görevi, motordan yanma sonucu egzoz yoluyla atmosfere atılan, insan ve çevre sağlığı için öldürücü etkisi olan kurum partikülleri (kurum tanecikleri) yapısında saklamaktadır.

Araç kilometre yaptıkça biriken bu kurum partikülleri “Rejenerasyon” denilen işlemle yakılarak küle dönüştürülür. Fakat şehir içi kullanımlarda, araç yüksek devirlere çıkamadığı için rejenerasyon işlemi yapılamamakta ya da tamamlanamamaktadır. Küle dönüştürülemeyen kurum birikimi Partikül Filtresi’nin iç hacmini tamamen doldurarak, bu pahalı ve kritik parçayı kullanılamaz hale getirir. Bu durumda DPF’in yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Bu da yüksek bir maliyet demektir.  Sıkışık trafik koşullarında sağlıklı biçimde tamamlanamayan rejenerasyon işlemi:

- Yüksek maliyetli yeni dizel partikül filtresi ve katalitik konvertör değişimine,
- Yakıt tüketiminizin tıkanıklık miktarına göre en az %3-%5 artmasına,
- Aracın motor performansı ve çekiş gücünün (motor tork değeri) düşmesine,
- Aracın turbo sisteminin çok kısa sürede bozulmasına ve/veya ömrünün azalmasına,
- Motor parçalarının aşırı ısınarak bozulmasına,
- Tıkanmış Partikül Filtresi ve Katalitik Konvertör, CO2 (İklim değişikliği, küresel ısınma), HC, PM gibi aracınızdan atmosfere atılan egzoz emisyonlarının aşırı artmasına ve çevreyi daha çok kirletmesine sebep olmaktadır.

SİZE FAYDASI NEDİR?
+ Özellikle şehir içi yoğun trafikte, kısa mesafelerde, düşük devirde kullanılan dizel araçların normalden çok daha hızlı tıkanan dizel partikül filtrelerinin ve katalitik konvertörlerinin kullanım ömrünü uzatır ve daha  uzun süre temiz kalmasını sağlar.
+ Rejenerasyon işleminin gerçekleşmesini sağlar.
+ Yakıt tüketiminiz normal değerlerine geri döner. Tasarruf edersiniz.
+ Aracınızın motor gücü, çekiş ve ara hızlanma yeteneği, sürüş konforu geri kazanılır.
+ Aracınız daha sessiz ve sakin çalışır.
+ Turbo, EGR  gibi aracınızın diğer pahalı ve kritik parçaları korunur ve kullanım ömürleri uzar.
+ CO2 (İklim değişikliği, küresel ısınma), HC, PM gibi aracınızdan atmosfere atılan egzoz emisyonları normal seviyelerinde kalır.


Önemli Not: Dizel City ürününün ilk kullanımına en geç 5.000 km’de başlanmalıdır. Takip eden kilometrelerde her
2 ya da 3 depoda bir yakıta karıştırılarak kullanılması tavsiye edilmektedir.

Lütfen Dikkat!
Aracınızda periyodik olarak kullanacağınız bu ürün ile doğaya bırakılan “CO2”i temizlemeye çalışan ğaçları daha az yoralım ve “Karbon Ayak İzimizi” küçültelim.